jezyk polski English Slovak

Biosfery zamknięte

Popularnie nazywane lasem w szkle. To fantastyczne rozwiązanie dla zapracowanych, zabieganych i zapominalskich, którzy lubią rośliny, ale nie zawsze mają czas pamiętać o ich podlewaniu.

Pamiętajmy, że lepiej podlać za mało. Zawsze można uzupełnić braki wody.

Dekoracje w zamkniętych szkłach zalecamy nie podlewać, jedynie w przypadku, gdyby było widać, że mech w kompozycjach stracił zielony żywy kolor. Wtedy dolać BARDZO NIEWIELKĄ ilość wody, starając się zrobić to polewając lekko mech i przy roślinach. Można tego dokonać np. za pomocą strzykawki, a za igłę może nam posłużyć długa słomka w przypadku dużej odległości od otworu w pojemniku do rośliny. Zazwyczaj wystarczy dokonać tego raz na dwa- trzy miesiące, w miarę jak rośliny będą rosły.

Biosferę w szkle stawiamy w miarę jasnym miejscu, ale nie na bezpośrednim słońcu, aby uniknąć przegrzania roślin.

Jeżeli na ściankach rosa utrzymuję się za długo i jest jej za dużo, wtedy należy otworzyć pojemnik i przewietrzyć go przez 1-3 h. W momencie powtarzającego się problemu w następnych dniach czynność powtórzyć.

W przypadku, gdy rośliny nadmiernie wyrastają warto przyciąć wierzchołki wybiegniętych pędów. Celem jest uzyskanie efektu krzewienia się roślin, a nie tylko ich wzrostu do góry.

Nasza biosfera jest potraktowana naturalnymi preparatami dla zapewnienia długotrwałej ochrony roślin i stabilności mikro środowiska.

Odrobina troskliwego oka i serca wystarczy na pewno, abyśmy mogli długo cieszyć się naszą biosferą.

Pamiętajmy, że lepiej podlać za mało. Zawsze można uzupełnić braki wody.